8 травня — День пам’яті та єднання відзначили у Дніпропетровську

Спілка Української Молоді в Україні ініціювала відзначення 8-го травня як дня пам'яті та єднання, що був приурочений вшануванню полеглих у Другій Світовій війні. Саме 8 травня у європейських країнах віддають пошану загиблим воякам. 

Виникнення цієї ініціативи зумовлене тим, що під час війни українці захищали свої домівки як у складі Червоної Армії, так і в дивізії “Галичина” та Українській Повстанській Армії, тож актуальнішим ніж “танці на кістках” у чергову річницю світової перемоги над нацизмом є єднання у скорботі за загиблими. Ті, хто воював, потребують нашої уваги та пам’яті. Активісти Спілки Української Молоді в Україні вирішили поєднати ці цінності і провести в містах Сходу, Заходу та Центру України панахиди за померлими воїнами Другої світової.

У Дніпропетровську панахида за участю священників УПЦ КП та УГКЦ звершувалась біля хреста жертвам політичних репресій та Голодомору.

 

 

 Від організаторів акції (Спілки Української Молоді в Україні) виступив Олесь Шуть , голова Дніпропетровського міського осередку, який наголосив на важливості вшанування усіх загиблих під час Другої світової війни. “Варто згадати та вшанувати всіх хто загинув на полях Другої світової війни — солдатів Чeрвоної армії, вояків УПА а також усіх загиблих мирних жителів та репресованих тоталітарними режимами тих часів.”,- сказав він.

 промова в День пам’яті та єднання

По завершенні промови отці відслужили панахиду і на по її завершенні нагадали присутнім про цінність людського життя та про те що на війні немає переможених та переможців, а є лише біль та страждання.

 

Після цього було запалено свічки пам’яті, якими виклали роки початку та кінця Другої світової війни.